KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16993048
nr 1699 3048
Oscar Lycke
(1877-1927), Sverige
Oljemålning, Landskap med fäbodar. Signerad, daterad 1907. Olja på duk, 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 56x75 cm, nikotinfärgad
Oskar Lycke, svensk målare och skulptör född i Sundsvall 1877, död 1927.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 5 maj 2025
kl 18:28:29
250 kr
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
Oscar Lycke
Läs mer om Oscar Lycke