KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14624054

nr 1462 4054

Oscar Lycke

(1877-1927), Sverige

Oljemålning, Bergslandskap. Signerad. Olja på pannå, 21x27, yttermått inklusive ram: 29x35 cm

Oskar Lycke, svensk målare och skulptör född i Sundsvall 1877, död 1927.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 25 april 2022
kl 20:09:37

25/4 18:07:23 1      Vinnande bud

Oscar Lycke

Läs mer om Oscar Lycke