KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12471035
*
nr 1247 1035
Oscar Hernandez Soriano
(1944-2007), Spanien
Oljemålning, "Ringdansen". Signerad. Olja på duk, 80x50 cm
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2019
kl 20:07:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 20:41:20
1
300 kr
6/4 21:13:39
2
350 kr
7/4 18:53:48
3
400 kr
8/4 15:48:20
4
500 kr
8/4 19:37:03
5
800 kr
8/4 19:47:16
4
900 kr
8/4 20:02:13
5
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oscar Hernandez Soriano
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa olja olja på duk oljemålning oljemålningar spanien spansk spanska sydeuropa
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Oscar Hernandez Soriano
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
nr 1247 1035
Oscar Hernandez Soriano
(1944-2007), Spanien
Oljemålning, "Ringdansen". Signerad. Olja på duk, 80x50 cm
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/4 20:41:20 | 1 | 300 kr |
| 6/4 21:13:39 | 2 | 350 kr |
| 7/4 18:53:48 | 3 | 400 kr |
| 8/4 15:48:20 | 4 | 500 kr |
| 8/4 19:37:03 | 5 | 800 kr |
| 8/4 19:47:16 | 4 | 900 kr |
| 8/4 20:02:13 | 5 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oscar Hernandez Soriano
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född pÃ¥ Kuba 1944, död 2007.Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa olja olja på duk oljemålning oljemålningar spanien spansk spanska sydeuropa
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



