KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12481076
*
nr 1248 1076
Oscar Hernandez Soriano
(1944-2007), Spanien
Oljemålning, "Olivträd", Signerad. Olja på duk, 60x73
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2019
kl 20:09:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 14:11:52
1
300 kr
15/4 18:41:51
2
500 kr
15/4 18:42:09
2
600 kr
15/4 19:34:50
1
450 kr
15/4 19:34:50
2
500 kr (Budbetjänt)
15/4 19:41:30
2
Vinnande bud
15/4 19:59:04
1
600 kr
15/4 19:59:04
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oscar Hernandez Soriano
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa olja olja på duk oljemålning oljemålningar spanien spansk spanska sydeuropa
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Oscar Hernandez Soriano
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
nr 1248 1076
Oscar Hernandez Soriano
(1944-2007), Spanien
Oljemålning, "Olivträd", Signerad. Olja på duk, 60x73
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/4 14:11:52 | 1 | 300 kr |
| 15/4 18:41:51 | 2 | 500 kr |
| 15/4 18:42:09 | 2 | 600 kr |
| 15/4 19:34:50 | 1 | 450 kr |
| 15/4 19:34:50 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 15/4 19:41:30 | 2 | Vinnande bud |
| 15/4 19:59:04 | 1 | 600 kr |
| 15/4 19:59:04 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oscar Hernandez Soriano
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född pÃ¥ Kuba 1944, död 2007.Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa olja olja på duk oljemålning oljemålningar spanien spansk spanska sydeuropa
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



