KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12471069
*
nr 1247 1069
Oscar Hernandez Soriano
(1944-2007), Spanien
Oljemålning, "Lilla snigel", Signerad. Olja på duk, 38x43
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2019
kl 20:16:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 21:40:43
1
Vinnande bud
5/4 15:43:23
2
350 kr
5/4 15:43:23
1
400 kr (Budbetjänt)
8/4 16:29:54
3
450 kr
8/4 16:29:54
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oscar Hernandez Soriano
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa olja olja på duk oljemålning oljemålningar spanien spansk spanska sydeuropa
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Oscar Hernandez Soriano
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
nr 1247 1069
Oscar Hernandez Soriano
(1944-2007), Spanien
Oljemålning, "Lilla snigel", Signerad. Olja på duk, 38x43
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/4 21:40:43 | 1 | Vinnande bud |
| 5/4 15:43:23 | 2 | 350 kr |
| 5/4 15:43:23 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 8/4 16:29:54 | 3 | 450 kr |
| 8/4 16:29:54 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Oscar Hernandez Soriano
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född pÃ¥ Kuba 1944, död 2007.Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa olja olja på duk oljemålning oljemålningar spanien spansk spanska sydeuropa
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



