KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325070

nr 1432 5070

Oscar Gullberg

(1890-1985), Sverige

Oljemålning, Skogslandskap med vatten. Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm

Oscar Gullberg, född 1890 i Älvdalen, död 1985, svensk målare.

Utrop:

300 kr

måndag 22 november 2021
kl 20:09:46

Oscar Gullberg

Läs mer om Oscar Gullberg