KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325070
nr 1432 5070
Oscar Gullberg
(1890-1985), Sverige
Oljemålning, Skogslandskap med vatten. Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
Oscar Gullberg, född 1890 i Älvdalen, död 1985, svensk målare.
Utrop:
300 kr
måndag 22 november 2021
kl 20:09:46
Oscar Gullberg
Läs mer om Oscar Gullberg