KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10366016
nr 1036 6016
Olof Arborelius
(1842-1915), Sverige
Oljemålning, Olof Arborelius (1842-1915), landskap, monogramsignerad, 31x59
Kondition: krackeleringar, lagad
Olof Arborelius, född i Dalarna 1842, död i Stockholm 1915, svensk målare.
måndag 9 maj 2016
kl 19:34:30
Olof Arborelius
Läs mer om Olof Arborelius