KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15564028
nr 1556 4028
Olle Wilner
(1915-1997), Sverige
Oljemålning, Man på gata. Signerad, numrerad -49. Olja på duk, uppfodrad på pannå, 56x41 cm, yttermått inklusive ram: 66x51 cm
Olle Wilner, svensk målare född 1915, död 1997.
Utrop:
500 kr
måndag 21 augusti 2023
kl 19:45:50