KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12019042
nr 1201 9042
Olle von Schewen
(1908-1974), Sverige
Oljemålning, "Marskväll vid Knepktnäset, Roslagen". Signerad, daterad -38. Olja på pannå, 50x60 cm
Olle von Schewen, född 1908 i Stockholm, död 1974, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 3 september 2018
kl 18:04:15
Olle von Schewen
Läs mer om Olle von Schewen