KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12411008
*
nr 1241 1008
Olle Carlström
(1920-2006), Sverige
Oljemålning, Ej signerad. Olja på duk, 56x65 cm
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 20:03:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 14:49:03
1
300 kr
16/3 00:12:55
2
400 kr
16/3 00:13:29
2
500 kr
17/3 15:08:30
3
450 kr
17/3 15:08:30
2
500 kr (Budbetjänt)
18/3 18:28:38
4
Vinnande bud
18/3 19:58:25
5
700 kr
18/3 19:58:25
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olle Carlström
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Carlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle carlström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Olle Carlström
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Olle Carlström
nr 1241 1008
Olle Carlström
(1920-2006), Sverige
Oljemålning, Ej signerad. Olja på duk, 56x65 cm
Olle Carlström, född 1920 på Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/3 14:49:03 | 1 | 300 kr |
| 16/3 00:12:55 | 2 | 400 kr |
| 16/3 00:13:29 | 2 | 500 kr |
| 17/3 15:08:30 | 3 | 450 kr |
| 17/3 15:08:30 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 18/3 18:28:38 | 4 | Vinnande bud |
| 18/3 19:58:25 | 5 | 700 kr |
| 18/3 19:58:25 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olle Carlström
Olle Carlström, född 1920 pÃ¥ Väddö utanför Norrtälje, död 2006, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Olle Carlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad olja olja på duk oljemålning oljemålningar olle carlström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



