KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16322127
nr 1632 2127
Olga Lanner
(1884-1961), Sverige
Oljemålning, Stuga. Signerad. Olja på pannå, 21x21 cm, yttermått inklusive ram: 30x30 cm
Olga Lanner, svensk skulptör och bildkonstnär född i Karlstad 1884, död 1961 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 15 juli 2024
kl 19:28:41
100 kr
150 kr
Olga Lanner
Läs mer om Olga Lanner