KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556155
nr 1455 6155
Olavi Laine
(1922-1983), Finland
Oljemålning, Olavi Laine (f. 1922), fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 57x72 cm, yttermått inklusive ram: 70x85 cm
Olavi Laine, finländsk bildkonstnär född 1922, död 1983.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 21 mars 2022
kl 18:42:09
700 kr
900 kr