KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14556155

nr 1455 6155

Olavi Laine

(1922-1983), Finland

Oljemålning, Olavi Laine (f. 1922), fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 57x72 cm, yttermått inklusive ram: 70x85 cm

Olavi Laine, finländsk bildkonstnär född 1922, död 1983.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 21 mars 2022
kl 18:42:09

Olavi Laine

Läs mer om Olavi Laine