KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15463388
nr 1546 3388
Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad J W, Pir. Olja på duk, 18x27 cm, yttermått inklusive ram: 25x36 cm
måndag 5 juni 2023
kl 18:01:55
Empir
Europeisk konststil, uppkommen i Frankrike, fullt utvecklad ca 1804-15.
Karl Johanstil/Empir
Senempiren
nr 1546 3388
måndag 5 juni 2023 |
Empir
Karl Johanstil/Empir
Senempiren
Karl Johanstil/Empir
Senempiren