KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16229391
*
nr 1622 9391
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Insjölandskap, omkring 1900. Ej signerad. Olja på pannå, 30x46 cm, yttermått inklusive ram: 51x70 cm
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 maj 2024
kl 18:11:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/5 08:12:01
1
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad insjölandskap landskap landskap med sjö landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar vatten
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Oljemålning
nr 1622 9391
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Insjölandskap, omkring 1900. Ej signerad. Olja på pannå, 30x46 cm, yttermått inklusive ram: 51x70 cm
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 maj 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/5 08:12:01 | 1 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad insjölandskap landskap landskap med sjö landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar vatten
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



