KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16816068

nr 1681 6068

Nils Rundgren Björnjägaren

(1890-1971), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad - 71, komposition. Olja på duk, 27x49 cm, yttermått inklusive ram: 29x52 cm

Nils Rundgren, Björnjägaren, född 1890, död 1971, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 24 februari 2025
kl 19:08:52

21/2 08:59:45 1      500 kr
22/2 16:33:20 2      Vinnande bud

Nils Rundgren Björnjägaren

Läs mer om Nils Rundgren Björnjägaren