KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16816068
nr 1681 6068
Nils Rundgren Björnjägaren
(1890-1971), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad - 71, komposition. Olja på duk, 27x49 cm, yttermått inklusive ram: 29x52 cm
Nils Rundgren, Björnjägaren, född 1890, död 1971, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 24 februari 2025
kl 19:08:52
21/2 08:59:45
500 kr
22/2 16:33:20
Nils Rundgren Björnjägaren
Läs mer om Nils Rundgren Björnjägaren