KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12767273
*
nr 1276 7273
Nils Nixon
(1912-1998), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, 116x89 cm
Kondition: fläck
Nils Nixon, svensk målare och skulptör född 1912, död 1998.
Följerätt
Utrop:
6.500 kr
Såld:
6.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 20:35:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 21:51:46
1
5.600 kr
18/9 07:54:56
2
Vinnande bud
23/9 20:30:02
3
6.000 kr
23/9 20:30:02
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition nils nixon olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
*
Nils Nixon
Kondition: fläck
Nils Nixon, svensk målare och skulptör född 1912, död 1998.
Läs om budbetjänten
nr 1276 7273
Nils Nixon
(1912-1998), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på duk, 116x89 cm
Kondition: fläck
Nils Nixon, svensk målare och skulptör född 1912, död 1998.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 6.500 kr |
| Såld: | 6.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/9 21:51:46 | 1 | 5.600 kr |
| 18/9 07:54:56 | 2 | Vinnande bud |
| 23/9 20:30:02 | 3 | 6.000 kr |
| 23/9 20:30:02 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition nils nixon olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55



