KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16186175
nr 1618 6175
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad a tergo 2004. Olja på pannå, 12x60 cm, yttermått inklusive ram: 32x80 cm
Kondition: skadad
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 6 maj 2024
kl 19:19:02
Nils Kölare
Läs mer om Nils Kölare