KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12873041
nr 1287 3041
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Oljemålning, "Kombinationsmålning I". Signerad. Olja på duk, 84x99 cm
Kondition: slitage, skadad duk
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 11 november 2019
kl 19:41:15
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Nils Kölare
Läs mer om Nils Kölare