KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16285322
nr 1628 5322
Nils-Folke Knafve
(1905-1996), Sverige
Oljemålning, Nils-Folke Knafve (1905-1996), Signerad, Kustlandskap. Olja på pannå, 26x34 cm, yttermått inklusive ram: 32x40 cm
Nils-Folke Knafve, svensk bildkonstnär född 1905, död 1996.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 juni 2024
kl 18:58:53
16/6 15:47:47
Nils-Folke Knafve
Läs mer om Nils-Folke Knafve