Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 9343243



*

nr 934 3243


Oljemålning

N Gyllenberg, flickporträtt, signerad, -35, 72x59


Utrop:

800 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 januari 2015
kl 20:31:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/1 01:56:13 1      100 kr
11/1 19:19:08 1      200 kr
12/1 19:49:59 2      150 kr
12/1 19:49:59 1      200 kr (Budbetjänt)
12/1 20:05:16 3      400 kr
12/1 20:26:37 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • 12 jan

e-auktion

Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.

Läs mer om e-auktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: barnporträtt flicka flickporträtt n gyllenberg olja oljemålning oljemålningar porträttmåleri
  • 8052 Olja / collage
    Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:12
  • 8285 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:51
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:22
  • 8363 OljemÃ¥lning
    Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:42
  • 8083 OljemÃ¥lning
    Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:12




Ladda ner broschyr