KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12543123
*
nr 1254 3123
Monica Sangberg
(f. 1937), Sverige
Oljemålning, Barn på äng. Signerad, daterad -81. Olja på duk, 19x14 cm
Monica Sangberg, svensk bildkonstnär född 1937.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2019
kl 18:48:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 21:35:00
1
700 kr
7/5 16:00:10
2
350 kr
7/5 16:00:10
1
400 kr (Budbetjänt)
8/5 19:58:19
3
500 kr
8/5 19:58:19
1
600 kr (Budbetjänt)
12/5 13:20:16
1
900 kr
12/5 20:50:25
4
700 kr
12/5 20:50:25
1
800 kr (Budbetjänt)
12/5 20:50:41
4
900 kr
12/5 20:50:41
1
900 kr (Budbetjänt)
12/5 20:50:58
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn på äng monica sangberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Monica Sangberg
Monica Sangberg, svensk bildkonstnär född 1937.
Läs om budbetjänten
nr 1254 3123
Monica Sangberg
(f. 1937), Sverige
Oljemålning, Barn på äng. Signerad, daterad -81. Olja på duk, 19x14 cm
Monica Sangberg, svensk bildkonstnär född 1937.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/5 21:35:00 | 1 | 700 kr |
| 7/5 16:00:10 | 2 | 350 kr |
| 7/5 16:00:10 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 8/5 19:58:19 | 3 | 500 kr |
| 8/5 19:58:19 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 12/5 13:20:16 | 1 | 900 kr |
| 12/5 20:50:25 | 4 | 700 kr |
| 12/5 20:50:25 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 12/5 20:50:41 | 4 | 900 kr |
| 12/5 20:50:41 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 12/5 20:50:58 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barn på äng monica sangberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



