KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17024320
nr 1702 4320
Max Hellberg
(1907-1976), Sverige
Oljemålning, Markusplatsen Venedig. Signerad. Olja på duk, 64x49 cm, yttermått inklusive ram: 85x70 cm
Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 maj 2025
kl 19:48:37
18/5 18:42:16
Max Hellberg
Läs mer om Max Hellberg