KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15172045
nr 1517 2045
Max Hänel
(1863-1921), Sverige
Oljemålning, Månskenslandskap. Signerad. Olja på duk, 62x85 cm, yttermått inklusive ram: 98x115 cm
Max Haehnel, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1863, död 1921 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 januari 2023
kl 20:53:00
23/1 18:57:30
Max Hänel
Läs mer om Max Hänel