KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16483009
nr 1648 3009
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 68x94cm, yttermått inklusive ram: 79x108cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 oktober 2024
kl 18:05:51
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg