KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14943215
*
nr 1494 3215
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1955, växter. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 46x47 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 oktober 2022
kl 19:51:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 18:50:16
1
100 kr
3/10 00:05:07
2
200 kr
3/10 17:19:04
3
250 kr
3/10 17:48:11
2
450 kr
3/10 17:54:52
4
350 kr
3/10 17:54:52
2
400 kr (Budbetjänt)
3/10 17:55:01
4
450 kr
3/10 17:55:01
2
450 kr (Budbetjänt)
3/10 17:55:18
4
500 kr
3/10 19:28:45
5
700 kr
3/10 19:38:59
6
1.000 kr
3/10 19:42:37
5
1.000 kr
3/10 19:42:37
6
1.000 kr (Budbetjänt)
3/10 19:43:06
5
1.100 kr
3/10 19:45:02
6
1.200 kr
3/10 19:46:37
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Läs mer om Maurice Moberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: maurice moberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige växter
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
*
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Maurice Moberg
nr 1494 3215
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1955, växter. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 46x47 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 oktober 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/9 18:50:16 | 1 | 100 kr |
| 3/10 00:05:07 | 2 | 200 kr |
| 3/10 17:19:04 | 3 | 250 kr |
| 3/10 17:48:11 | 2 | 450 kr |
| 3/10 17:54:52 | 4 | 350 kr |
| 3/10 17:54:52 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 3/10 17:55:01 | 4 | 450 kr |
| 3/10 17:55:01 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 3/10 17:55:18 | 4 | 500 kr |
| 3/10 19:28:45 | 5 | 700 kr |
| 3/10 19:38:59 | 6 | 1.000 kr |
| 3/10 19:42:37 | 5 | 1.000 kr |
| 3/10 19:42:37 | 6 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 3/10 19:43:06 | 5 | 1.100 kr |
| 3/10 19:45:02 | 6 | 1.200 kr |
| 3/10 19:46:37 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maurice Moberg
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk mÃ¥lare och grafiker, död 2014.Läs mer om Maurice Moberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: maurice moberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige växter
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05



