KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14363086
nr 1436 3086
Matti Warén
(1891-1955), Finland
Oljemålning, Strand. Signerad. Olja på duk, 54x60 cm, yttermått inklusive ram: 68x74 cm
Matti Warén, finländsk konstnär och scenograf född 1891, död 1955.
Utrop:
500 kr
måndag 6 december 2021
kl 18:31:43
Matti Warén
Läs mer om Matti Warén
Rörstrand