KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12198190
nr 1219 8190
Mats Mason
(1894-1983), Sverige
Oljemålning, Porträtt av pojke. Signerad, daterad -40. Olja på pannå, 40x32 cm
Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.
Utrop:
500 kr
måndag 26 november 2018
kl 20:06:22
Mats Mason
Läs mer om Mats Mason