KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13294427
*
nr 1329 4427
Martin Ã…berg
(1888-1946), Sverige
Oljemålning, 1935. Signerad. Olja på pannå, Kustmotiv, 42x53 cm
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2020
kl 18:13:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/5 22:35:48
1
100 kr
25/5 18:07:35
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Martin Ã…berg
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Martin Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri martin åberg motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Martin Ã…berg
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
Läs mer om Martin Ã…berg
nr 1329 4427
Martin Ã…berg
(1888-1946), Sverige
Oljemålning, 1935. Signerad. Olja på pannå, Kustmotiv, 42x53 cm
Martin Åberg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk målare,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/5 22:35:48 | 1 | 100 kr |
| 25/5 18:07:35 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Martin Ã…berg
Martin Ã…berg, född 1888 i Ljusnarsberg, död 1946 i Stockholm, svensk mÃ¥lare,Läs mer om Martin Ã…berg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri martin åberg motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



