KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15629312
nr 1562 9312
Mårten Garbring
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 77, "Bohuslän". Olja på duk, 50x100 cm, yttermått inklusive ram: 70x120 cm
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 11 september 2023
kl 20:08:09
9/9 16:29:12
700 kr
11/9 20:03:09
Mårten Garbring
Läs mer om Mårten Garbring