KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14808275

nr 1480 8275

Marianne Bos Mareng

(1930-2019), Sverige

Oljemålning, Marianne Bos Maréng (f. 1930), Sverige. Signerad, daterad 00, "Badstugor, Viken Skåne. Olja på duk, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 38x48 cm

Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930, död 2019.

Utrop:

500 kr

måndag 1 augusti 2022
kl 19:43:40

Marianne Bos Mareng

Läs mer om Marianne Bos Mareng