KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12317077
nr 1231 7077
Maj Tydén-Jerndahl
(1895-1921), Sverige
Oljemålning, Sovande barn. Signerad, daterad -39. Olja på duk på pannå, 46x55 cm
Maj Tydén, född 1895 i Kristinehamn, död 1961, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 28 januari 2019
kl 19:22:59
28/1 10:50:49
Maj Tydén-Jerndahl
Läs mer om Maj Tydén-Jerndahl