KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12317077

nr 1231 7077

Maj Tydén-Jerndahl

(1895-1921), Sverige

Oljemålning, Sovande barn. Signerad, daterad -39. Olja på duk på pannå, 46x55 cm

Maj Tydén, född 1895 i Kristinehamn, död 1961, svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 28 januari 2019
kl 19:22:59

28/1 10:50:49 1      Vinnande bud

Maj Tydén-Jerndahl

Läs mer om Maj Tydén-Jerndahl