KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15306018
nr 1530 6018
Maj Norén
(1926-2006), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -52, stilleben. Olja på pannå, 43x30 cm, yttermått inklusive ram: 53x40 cm
Maj Norén, svensk bildkonstnär född i Arbrå 1926, död 2006 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
måndag 27 mars 2023
kl 18:09:46
Maj Norén
Läs mer om Maj Norén