KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17132014
nr 1713 2014
Lizzie Olsson-Arle
(1926-2008), Sverige
Oljemålning, Signerad, Människojakten. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 19x23
Lizzie Olsson-Arle, född 1926 i Ärtemark, död 2008, svensk målare,
Utrop:
500 kr
måndag 14 juli 2025
kl 20:35:31
Lizzie Olsson-Arle
Läs mer om Lizzie Olsson-Arle