KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16913334
nr 1691 3334
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Oljemålning, Vinterkust. Signerad, med dedikation, -54. Olja på pannå, 24x32 cm, yttermått inklusive ram: 38x47
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 31 mars 2025
kl 20:50:29
24/3 21:44:06
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors