KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16913332

nr 1691 3332

Lindorm Liljefors

(1909-1985), Sverige

Oljemålning, Stordammen, Österbybruk signerad, dedikation. Olja på pannå15x24 cm, yttermått inklusive ram: 19x27

Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 31 mars 2025
kl 20:50:29

Lindorm Liljefors

Läs mer om Lindorm Liljefors