KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12407042
nr 1240 7042
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Oljemålning, Rådjur i vinterlandskap. Signerad, daterad -58. Olja på pannå, 32x40
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 11 mars 2019
kl 20:12:31
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr
Lindorm Liljefors
Läs mer om Lindorm Liljefors