ART / Oil paintings / Oil painting 12012051
nr 1201 2051
Lindorm Liljefors
(1909-1985), Sverige
Lindorm Liljefors (1909-1985), Sweden. 45x53, winter scene, signerad -41,
OIL PAINTING, "Bäckutflöde". Signerad, daterad -41. Olja på pannå, 45x53 cm
1500
SEK 1500
Monday September 3 2018
at 19:48:07
1.000 kr
1.200 kr
1.300 kr (Robot)
1.400 kr
Lindorm Liljefors
Lindorm Liljefors, svensk målare, skulptör och illustratör född 1909, död 1985.
Read more about Lindorm Liljefors