KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165071

nr 1616 5071

Leopold Fare

(1926-1996), Sverige

Oljemålning, Leopold Fare (1926-1996), "Stilleben med rött skynke". Signerad. Olja på duk, 54x65 cm, yttermått inklusive ram: 56x67 cm

Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 29 april 2024
kl 20:36:48

Leopold Fare

Läs mer om Leopold Fare