KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13725091
*
nr 1372 5091
Lennart Pilotti
(1912-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad, komposition. Olja på duk, 45x60cm
Lennart Pilotti, svensk målare och skådespelare, född i Stockholm 1912, död 1981.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2021
kl 20:49:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 21:29:44
1
250 kr
18/1 19:39:08
2
150 kr
18/1 19:39:08
1
200 kr (Budbetjänt)
18/1 19:39:15
2
250 kr
18/1 19:39:15
1
250 kr (Budbetjänt)
18/1 19:39:24
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Pilotti
Lennart Pilotti, svensk målare och skådespelare, född i Stockholm 1912, död 1981.
Läs mer om Lennart Pilotti
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition lennart pilotti olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Lennart Pilotti
Lennart Pilotti, svensk målare och skådespelare, född i Stockholm 1912, död 1981.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart Pilotti
nr 1372 5091
Lennart Pilotti
(1912-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad, komposition. Olja på duk, 45x60cm
Lennart Pilotti, svensk målare och skådespelare, född i Stockholm 1912, död 1981.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/1 21:29:44 | 1 | 250 kr |
| 18/1 19:39:08 | 2 | 150 kr |
| 18/1 19:39:08 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 18/1 19:39:15 | 2 | 250 kr |
| 18/1 19:39:15 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 18/1 19:39:24 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Pilotti
Lennart Pilotti, svensk mÃ¥lare och skÃ¥despelare, född i Stockholm 1912, död 1981.Läs mer om Lennart Pilotti
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition lennart pilotti olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



