KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15207474
*
nr 1520 7474
Lasse Algemo
(f. 1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, Postlådor. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 51x63 cm
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2023
kl 18:10:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 18:08:34
1
150 kr
5/2 13:18:21
2
150 kr
5/2 13:18:21
1
150 kr (Budbetjänt)
5/2 23:34:47
3
450 kr
6/2 14:26:20
4
250 kr
6/2 14:26:20
3
300 kr (Budbetjänt)
6/2 14:26:31
4
350 kr
6/2 14:26:31
3
400 kr (Budbetjänt)
6/2 14:27:22
4
450 kr
6/2 14:27:22
3
450 kr (Budbetjänt)
6/2 14:27:38
4
Vinnande bud
6/2 17:01:26
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lasse algemo olja olja på duk oljemålning oljemålningar postlådor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
*
Lasse Algemo
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
Läs om budbetjänten
nr 1520 7474
Lasse Algemo
(f. 1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, Postlådor. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 51x63 cm
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/2 18:08:34 | 1 | 150 kr |
| 5/2 13:18:21 | 2 | 150 kr |
| 5/2 13:18:21 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 5/2 23:34:47 | 3 | 450 kr |
| 6/2 14:26:20 | 4 | 250 kr |
| 6/2 14:26:20 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 6/2 14:26:31 | 4 | 350 kr |
| 6/2 14:26:31 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 6/2 14:27:22 | 4 | 450 kr |
| 6/2 14:27:22 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 6/2 14:27:38 | 4 | Vinnande bud |
| 6/2 17:01:26 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lasse algemo olja olja på duk oljemålning oljemålningar postlådor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14



