KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16274087
nr 1627 4087
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Naken modell. Signerad. Olja på pannå, 14x26 cm, yttermått inklusive ram: 18x30 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 10 juni 2024
kl 19:44:52
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman