KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9792379
nr 979 2379
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, Lars Norrman (1915-1979), signerad a tergo, "Sovjetryska sjömän 1934", 47 x 65
Kondition: slitage, skador
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
350 kr
måndag 7 september 2015
kl 18:24:15
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman