KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003204
nr 1400 3204
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, tuppar. Olja på pannå, 76x60cm, yttermått inklusive ram: 85x70cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 31 maj 2021
kl 18:57:53
26/5 07:32:40
300 kr
27/5 21:01:59
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius