KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13521203
*
nr 1352 1203
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, stuga. Olja på pannå, 45x59cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 5 oktober 2020
kl 18:30:38
- Konstnär/Designer
Lars Boethius
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Läs mer om Lars Boethius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars boethius lars boëthius olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stuga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Lars Boethius
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Läs mer om Lars Boethius
nr 1352 1203
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, stuga. Olja på pannå, 45x59cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 oktober 2020 |
- Konstnär/Designer
Lars Boethius
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Lars Boethius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars boethius lars boëthius olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stuga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



