KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13521203

nr 1352 1203

Lars Boethius

(1903-1968), Sverige

Oljemålning, Signerad, stuga. Olja på pannå, 45x59cm

Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.

måndag 5 oktober 2020
kl 18:30:38

Lars Boethius

Läs mer om Lars Boethius