KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14907192
nr 1490 7192
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -63, landskap. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 september 2022
kl 18:23:30
19/9 18:16:11
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius
nr 1490 7192
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
måndag 19 september 2022 |
| 19/9 18:16:11 | 1 | Vinnande bud |
Lars Boethius