KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114014
nr 1411 4014
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 58. Olja på pannå, 31x40cm, yttermått inklusive ram: 46x54cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 16 augusti 2021
kl 20:35:08
16/8 17:57:10
100 kr
16/8 19:30:48
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius