KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17516210

nr 1751 6210

Laila Prytz

(f. 1907), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1957, "Fiskeby". Olja på pannå, 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 33x41 cm

Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 15 december 2025
kl 18:27:45

Laila Prytz

Läs mer om Laila Prytz