KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14087134
nr 1408 7134
Kurt Ehrefelt
(1921-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Lotsstationen". Olja på duk, 56x70, yttermått inklusive ram: 77x92 cm
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 19 juli 2021
kl 18:08:23
10/7 14:07:09
100 kr
19/7 15:38:17