KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13163134
nr 1316 3134
Kurt Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, "Vid Paradisets port". Signerad. Olja på pannå, 48x66 cm
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 30 mars 2020
kl 18:41:27
1.000 kr
1.100 kr
Kurt Björkegren
Läs mer om Kurt Björkegren