KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14234142

nr 1423 4142

Kristina Jöred

(1913-2003), Sverige

Oljemålning, "Såta vänner". Signerad, daterad -77. Olja på pannå, 11x12, yttermått inklusive ram: 16x18 cm

Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 4 oktober 2021
kl 19:06:32

4/10 18:54:45 1      Vinnande bud

Kristina Jöred

Läs mer om Kristina Jöred